Manyetik ayırıcılar

Biz 23 yıldır üretim ve servis yapıyoruz!
Firmamız Magsy s.r.o esas olarak manyetik ayırıcıların üretiminde uzmanlaşmıştır, rakipsiz hizmeti garanti ediyoruz.

20 000+'den fazla manyetik ayırıcı ürettik

bize güvenen seçkin şirketler...
DİĞER REFERANSLAR

Manyetik ayırıcı nedir?

Manyetik ayırıcı, manyetik malzemeleri manyetik olmayan malzemelerden ayırmak için manyetik alan kullanan bir cihazdır. Manyetik ayırıcılar madencilik, metalürji, atık işleme ve gıda işleme dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Bu araç, farklı malzeme türlerinin manyetik özelliklerine göre etkili bir şekilde ayrılması için çok önemlidir.

Boyut, şekil, kullanılan manyetik alan türü ve malzemenin ayırıcıdan geçme şekli bakımından farklılık gösteren bir dizi farklı manyetik ayırıcı çeşidi vardır. En yaygın tipler elde taşınan manyetik ayırıcılardır. Bu separatörler küçüktür ve kolayca taşınabilir, örneğin hurda metali ayırmak için daha küçük alanlarda kullanılmalarına izin verir.

Diğer bir tip ise otomatik manyetik ayırıcılardır. Bu tip daha büyük bir boyuta sahiptir ve bu nedenle daha dayanıklıdır, örneğin madencilik endüstrisinde cevher ayıklama gibi daha büyük miktarlarda malzemenin işlenmesi için uygun hale getirir.

Kuru manyetik ayırıcılar, cevher gibi kuru malzemelerle veya kum, taş, un, cevher, tuz, tahıl ve daha fazlası gibi dökme malzemelerle çalışır. Bu separatörler genellikle gıda endüstrisinde, gıda güvenliğini ve kalitesini korumak için kritik öneme sahip olan gıda ürünlerindeki metal kirleticileri gidermek için kullanılır.

Islak manyetik ayırıcılar, manyetik olarak hassas malzemeleri diğer malzemelerden ayırmak için manyetik alanları kullanan başka bir cihaz kategorisidir. Ancak bu durumda ayırma işlemi su veya diğer sıvılar gibi sıvı ortamlar kullanılarak gerçekleştirilir. Islak manyetik ayırıcılar genellikle madencilik gibi endüstriyel uygulamalarda cevherlerden ve diğer kayalardan değerli metalleri çıkarmak için veya atık arıtmada manyetik olarak hassas malzemeleri atık akışlarından ayırmak için kullanılır.

Separatörlerimizin temizleme prensibi

DAHA FAZLASINI GÖSTER

Doğrudan müşterilerden gelen çalışmalar

Rulman üretimi için bir şirkette ayırıcı

Endüstriyel ve imalat operasyonlarında, hammadde ve malzemelerin saflığını ve kalitesini korumak,...

Bir mühendislik şirketini 500.000 CZK tasarruf ettirdik

Manyetik ayırıcılar, çeşitli malzemelerdeki manyetik kirlilikleri gidermek için manyetik alan kul...

Bir şeker işleme şirketinde separatör

Gıda endüstrisinde separatörlerin kullanımı, gıda ürünlerinin güvenliğinin ve kalitesinin sağlanm...

Ayrıca bizden ayrı mıknatıslar da satın alabilirsiniz

DİĞER ÜRÜNLER
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram