ÜRÜNLER

MENÜ

Rulman üretimi için bir şirkette ayırıcı

Endüstriyel ve imalat operasyonlarında, hammadde ve malzemelerin saflığını ve kalitesini korumak, üretim süreçlerinin sorunsuz işlemesini ve kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlamak için çok önemlidir. Manyetik ayırıcılar bu operasyonların giderek daha önemli bir parçası haline gelmektedir. Bu makalede, bir rulman imalat şirketinde kullanılan manyetik ayırıcıyı inceleyeceğiz.

Rulman üretim şirketinde manyetik ayırıcı

Tekerlek rulmanı üretiminde uzmanlaşmış bir şirket, birçok endüstriyel şirketin aşina olduğu bir zorlukla karşı karşıya kaldı: çalışma emülsiyonunun nasıl optimum durumda tutulacağı ve ömrünün nasıl uzatılacağı. İşleme emülsiyonu, tekerlek rulmanı üretim sürecinde önemli bir araçtır. Ancak sorun, bu emülsiyonun metal partiküller tarafından kirletilmeye yatkın olmasıydı. Bu metal parçacıkları hammaddeler, aletler ve hatta makinelerin kendileri de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan geliyordu. Bu metal parçacıkları emülsiyona girdiğinde sorunlara neden oluyordu.

Şirket bu sorunu çözmek için otomatik bir manyetik akış ayırıcı kullanmaya karar verdi. Akışkan manyetik ayırıcı emülsiyon geçişine yerleştirildi ve geçerken metal partikülleri çekti. Metalik safsızlıkların emülsiyondan uzaklaştırılmasıyla emülsiyon optimum durumda tutuldu. Bu da emülsiyonun ömrünü önemli ölçüde uzattı. Temiz bir emülsiyon ile şirket, emülsiyon değişim sıklığını önemli ölçüde azaltabildi. Bu da yeni medya satın alma maliyetlerinin düşmesini ve atıkların azalmasını sağladı. Emülsiyon ömrünün %32 oranında uzatılması, üretim sürecinin maliyeti ve verimliliği üzerinde göz ardı edilemez bir etki yarattı. Şirket sadece emülsiyon ve kalıp maliyetlerinden tasarruf etmekle kalmadı, aynı zamanda ürünlerinin kalitesini artırdı ve atık azaltma yoluyla çevre üzerindeki olumsuz etkisini azalttı.

Manyetik separatörün birincil amacı nedir?

  • Ekipman koruması: Manyetik ayırıcılar, makine ve ekipmanların metalik kirleticilerin neden olduğu hasarlardan korunmasına yardımcı olur. Metal partiküller aşınmaya ve yüzeylerin çizilmesine neden olabilir, bu da pahalı onarımlara ve bileşen değişimlerine yol açabilir.
  • Ürün kalitesinin iyileştirilmesi: Gıda veya ilaç gibi ürün saflığının kritik olduğu sektörlerde manyetik ayırıcılar metalik safsızlıkların giderilmesine yardımcı olarak yüksek kaliteli bir son ürün elde edilmesini sağlar.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram