ÜRÜNLER

MENÜ

Bir mühendislik şirketini 500.000 CZK tasarruf ettirdik

Manyetik ayırıcılar, çeşitli malzemelerdeki manyetik kirlilikleri gidermek için manyetik alan kullanan cihazlardır. Bu separatörler sadece soğutma sıvısı gibi maddelerden değil, aynı zamanda çikolata ve un gibi çeşitli özel malzemelerden de istenmeyen partiküllerin uzaklaştırılmasında önemli bir rol oynar.

Her separatörün kalbinde genellikle piyasadaki en güçlü mıknatıslardan biri olan bir neodim mıknatıs bulunur. Bununla birlikte, merkezinde ferrit veya SmCo mıknatıslar bulunan separatörler de bulabiliriz. Bu yenilikçi araçlar çeşitli endüstriyel alanlarda uygulama alanı bulmaktadır. Özellikle gıda endüstrisi, kağıt endüstrisi, geri dönüşüm, maden çıkarma, otomotiv endüstrisi, ilaç ve kimya endüstrileri ve vazgeçilmez bir rol oynadıkları diğer birçok sektörde kullanılmaktadırlar.

Bir mühendislik şirketine yılda 500.000 CZK tasarruf ettirdik

Hassas üretimin kilit öneme sahip olduğu bir motor ve dişli kutusu üretim şirketi düşünün. Daha önce şirket, emülsiyon içindeki metal mikro partiküllerin neden olduğu aşınma nedeniyle takım tezgahları için yeni takımlara ve kesici kenarlara önemli miktarda para harcıyordu. Bu mikro partiküller takım bıçaklarını bozabilir ve hızlı aşınmaya yol açabilir.

Manyetik ayırıcıların kurulmasıyla durum temelden değişmiştir. Manyetik ayırıcılar, metalik kirleticileri çalışan emülsiyonlardan etkili bir şekilde uzaklaştırarak takım tezgahlarının ömrünü uzatır. Sonuç olarak, yıllık maliyetler azaldı ve nihayetinde yılda 500.000 CZK'dan fazla tasarruf sağlandı.

Manyetik ayırıcıların dağılımı nedir?

Manyetik ayırıcıların bölünmesi, ayırıcıdan geçen ve daha sonra temizlenen malzemenin doğasına dayanmaktadır. Bunlar dökme malzemeler veya karışımlar için ayırıcılar ile sıvılar ve yarı sıvılar için ayırıcılar olarak ikiye ayrılabilir. Dökme malzemeler örneğin un, şeker veya tahıl içerebilir. Öte yandan, sıvılar ve yarı sıvılar kategorisinde örneğin çikolata, ketçap veya soğutma emülsiyonları yer alır.

Separatörleri kategorize etmenin bir başka yönü de separatörlerin çalıştırılma ve temizlenme şeklidir. Sıkışan metal parçacıkların mıknatıslardan temizlenmesi her zaman gereklidir ve bunun düzenli olarak yapılması çok önemlidir. Bu işlemler, belirli separatör tipine bağlı olarak otomatik veya manuel olarak yapılabilir.

Manyetik ayırıcıların kullanımının çeşitli avantajları vardır. İlk olarak, yasal standartları karşılamanın anahtarı olan ürünlerin saflığını sağlarken tüketiciyi de korurlar. Mühendislik sektöründe bu cihazlar üretim sürecinde sıvıları saflaştırmak için de kullanılır. Temiz sıvılar üretim teknolojisi için daha nazik olduğundan şirketlerin servis maliyetlerini azaltmalarını sağlarlar.

Mühendislik ve endüstriyel üretim dünyasında, küçük bir şey yüzünden her yıl yedek parça, servis ve yeni aletler için binlerce kron boşa harcanıyor - çalışan emülsiyonlardaki metal parçacıkları ve kir. Neyse ki, karlılığı önemli ölçüde artırabilecek bir çözüm var: manyetik ayırıcı.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram