ÜRÜNLER

MENÜ

Bir şeker işleme şirketinde separatör

Gıda endüstrisinde separatörlerin kullanımı, gıda ürünlerinin güvenliğinin ve kalitesinin sağlanmasında kilit bir rol oynar. Bu cihazlar metal, plastik ve cam gibi yabancı partikülleri gıda hammaddelerinden ve ürünlerinden uzaklaştırmak için tasarlanmıştır. Bu da kontaminasyon riskini en aza indirir ve gıdaların güvenli bir şekilde tüketilmesini sağlar. Ayırıcılar sayesinde üretim süreçlerinde daha yüksek hijyen standartları elde edilebilir; bu da hastalıkların yayılmasını önlemek ve gıda ürünlerinin saflığını korumak için gereklidir.

Gıda endüstrisinde modern ayırma teknolojilerinin kullanımı sadece tüketicileri korumakla kalmaz, aynı zamanda ürün kalitesini artırır ve üretim kayıplarını en aza indirir. Bu, gıda şirketlerinin katı yasal ve normatif gereklilikleri karşılamasını sağlar.

Şeker üretiminde manyetik ayırıcı

Sadece otomotiv ya da mühendislik değil, başka alanlara da bakabiliriz. Bir şeker şirketinde kullanılan ve manyetik fener olarak da bilinen manyetik plaka ayırıcı buna harika bir örnektir. Bu durumda, şeker fraksiyonunun 0,6 mm'lik bir boyuta ulaştığı göz önünde bulundurulduğunda, bu özel ayırıcı kristal şekeri istenmeyen safsızlıklardan ayırmada değerini kanıtlamıştır.

Bu tip bir manyetik ayırıcı 200 mm çapında bir boru içine düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir ve bir saat içinde 25 ila 30 ton kristal şekeri işleme kapasitesine sahiptir. Bu kadar ince malzemenin ayrıştırılması, separatörün en güçlü neodimyum mıknatıslarla donatılmış özel bir versiyonunun kullanılmasını gerektirmiştir. Bu tasarım sayesinde separatör, 0,5 mm kadar küçük ferromanyetik safsızlıkları ayırma gereksinimlerini karşılayabilen 7500 G'lik son derece yüksek bir manyetik indüksiyona ulaşır.

Mutlak saflık elde etmek için, temizleme işleminin sonuna 18.700 G'lik aşırı manyetik indüksiyona sahip mıknatıslarla donatılmış bir kabin ayırıcı yerleştirilir, bu da 1 mikrona kadar ferromanyetik safsızlıkların etkili bir şekilde ayrılmasını sağlar.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram